KONST / Litografier / Färglitografier 7201201
*
nr 720 1201
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografier, 3 st. Bengt Landin (f. 1933), oramade, ca 60x40
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2011
kl 18:30:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 16:51:12
1
Vinnande bud
15/10 14:34:57
2
650 kr
15/10 14:35:24
2
950 kr
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56
*
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Bengt Landin
nr 720 1201
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografier, 3 st. Bengt Landin (f. 1933), oramade, ca 60x40
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/10 16:51:12 | 1 | Vinnande bud |
15/10 14:34:57 | 2 | 650 kr |
15/10 14:35:24 | 2 | 950 kr |
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och mÃ¥lare född 1933 i Stockholm.Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56